Fıtık Neden Oluşur?
Fıtık Neden Oluşur?Fıtık en fazla karında meydana gelen bir sorundur. Bunlar yerine göre kasık fıtığı ya da femoral fıtık adı verilebilir. Bunlarla birlikte göbek civarında, karının orta kısmındaki üstünde ve ya arka kısmında görülmeyen fıtıklar meydana gelebilir. Kasların tamamen kaynamadığı ameliyat izleri nedeniyle de fıtık meydana gelebilir.

Fıtık birçok sebebe bağlı olarak gelişebilir. Bazı insanlarda fıtığa karşı bir yatkınlık söz konusu olan doğuştan bir zayıflık bulunur. En fazla görülen fıtık türü olan kasık fıtığı erkeklerde kadınlara oranla daha fazla görülür ve erbezini beslemekte olan kan damarlarının kas arasından geçtiği noktada zayıflıktan dolayı oluşur.

Midenin üst bölümünün, diyaframda, yemek borusunun geçmiş olduğu delikten göğsün boşluğuna geçmesi bayanlarda çok fazla görülür ve özellikle hamilelik esnasında karın iç basıcının çoğalması ile meydana gelir.

Ağır kaldırılması sonucuyla meydana gelen kasık fıtığı, ani bir şekilde oluşur. Hasta insan, kasığında ani bir gevşeme, gevşemeden sonra ağrı hissetmektedir. Bu durum çok kısa sürer ve hasta kasığında oluşan çıkıntıyı görür. Çıkıntı genelde yumuşaktır ve öksürme sırasında şişer, yatıldığı zaman kaybolur. Fıtık fazla büyüme gösterirse erbezi torbalarına da inebilir. Bu tür fıtıklar, herhangi bir belirti oluşturmadan önce büyük boyutlara gelebilir. Sürekli ağır kaldırma gerektiren işlerde ise hem rahatsızlık oluşturur hem de çalışmayı aksatmaktadır.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Sakarya'da Boyun Masajı
- Fıtık Nedir?
- Bel ve Boyun Rahatsızlıkları
- Eklem Rahatsızlığı
- Omurga ve Sırt Ağrıları
- Yumuşak Doku Rahatsızlıkları
- Bel Ağrısı Masajı
- Stresten Sizde Kurtulun!
- Bel ve Boyun Masajı
- Eklem Ağrısı Masajı
- Ameliyatsız Boyun ve Bel Ağrısı Masajı
- Bel Ağrısı Ameliyatsız Masaj
- Boyun Ağrısı Masajı
- Boyun Sorunları Masajı
- Bel Ağrısı Masajı
- Ameliyatsız Ağrı Masajı
- Eklem Ağrısı Masajı
- Masajla Ağrı Çözümü
- Omurga ve Sırt Ağrıları Masajı
 
 
Yılbim