Ameliyatsız Boyun ve Bel Ağrısı Masajı
Ameliyatsız Boyun ve Bel Ağrısı Masajı

Bel ve boyun ağrıları günümüzde en sık görülen rahatsızlıkların başında yer alıyor. Öyle ki her 100 kişiden 80’i bel ağrısından şikayet ederken 5’inde de bel ağrısına rastlanıyor. Yine her 3 kişiden biri boyun ağrısından şikayetçi. Özellikle 30'lu yaşlardan sonra bel ve boyun şikayetlerinde ciddi bir artış gözleniyor. Bel ve boyun ağrılarının  oluşmasında genetik yatkınlığın da önemli bir rol oynadığı kabul görmektedir. Bazı kişilerin kemik yapısı, adalesi ve yumuşak dokuları özellikle bel ve boyun ağrısı riskine açıktır.

Bel ve Boyun ağrılarında tedavinin amacı, ağrıyı ve kas spazmını azaltmak, hasar gören kısmı koruyarak iyileşmesini hızlandırmak, kas kuvvetini ve hareket açıklarını yeniden arttırarak günlük yaşam aktivitelerinde fonksiyonu normal hale getirmektir. Bu amaçla istirahatten, ilaç tedavilerine, fizik tedavi uygulamaları ve egzersizlerden, çeşitli cerrahi uygulamalara kadar çok çeşitli yöntemler uygulana gelmiştir.

Bel ve boyun ağrısı hastaları genellikle ameliyattan yada ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonlardan korkarlar. Ameliyatsız çözüm önerilerine sıcak bakarlar. Ancak burada seçici davranmaları gerekmektedir.

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Sakarya'da Boyun Masajı
- Fıtık Nedir?
- Fıtık Neden Oluşur?
- Bel ve Boyun Rahatsızlıkları
- Eklem Rahatsızlığı
- Omurga ve Sırt Ağrıları
- Yumuşak Doku Rahatsızlıkları
- Bel Ağrısı Masajı
- Stresten Sizde Kurtulun!
- Bel ve Boyun Masajı
- Eklem Ağrısı Masajı
- Bel Ağrısı Ameliyatsız Masaj
- Boyun Ağrısı Masajı
- Boyun Sorunları Masajı
- Bel Ağrısı Masajı
- Ameliyatsız Ağrı Masajı
- Eklem Ağrısı Masajı
- Masajla Ağrı Çözümü
- Omurga ve Sırt Ağrıları Masajı
 
 
Yılbim