Ameliyatsız Ağrı Masajı
Ameliyatsız Ağrı MasajıModern tıp dünyası ağrıya karşı pek çok tedavi seçeneği sunuyor. Günümüzde girişimsel yöntemler ve fizik tedavi sayesinde hastalar, ameliyata gerek kalmadan tedavi edilebiliyor.

1980'lerde dünyada bel ve boyun ağrısı teşhisi konulan hastaların yüzde 46'sı ameliyat edilirken, fizik tedavi ve hayatın bir parçası haline getirilen egzersizlerle bu oran günümüzde, yüzde 3'lere kadar düşmüştür.

Ameliyatlarda çok başarılı sonuçlar elde edilse de kimi zaman ciddi komplikasyonlar oluşabiliyor. Bu nedenle uzmanlar, ağrı tedavisinde, mümkün olduğu kadar ameliyattan kaçınılmasını öneriyor. Ancak bazı durumlarda ameliyat kaçınılmaz oluyor. Bel ağrısı ani gelişebildiği gibi, uzun bir zaman dilimi içerisinde de ortaya çıkabiliyor.
İlk önlem olarak uzmanlar, ilaç tedavisi ve yatak istirahatini öneriyor. Şikayetin oluştuğu ilk 24-48 saat içinde bölgeye soğuk veya sıcak uygulamak; ödem, kas spazmı ve ağrıyı azaltması açısından yararlı olabiliyor. Fizik tedavi ve rehabilitasyon yöntemleriyle de ağrı azaltılabiliyor, kas spazmı ortadan kaldırılabiliyor ve vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olunuyor. Bu yöntemlerden sonuç alınamadığında ise epidural enjeksiyon, önemli yarar sağlayabiliyor.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Sakarya'da Boyun Masajı
- Fıtık Nedir?
- Fıtık Neden Oluşur?
- Bel ve Boyun Rahatsızlıkları
- Eklem Rahatsızlığı
- Omurga ve Sırt Ağrıları
- Yumuşak Doku Rahatsızlıkları
- Bel Ağrısı Masajı
- Stresten Sizde Kurtulun!
- Bel ve Boyun Masajı
- Eklem Ağrısı Masajı
- Ameliyatsız Boyun ve Bel Ağrısı Masajı
- Bel Ağrısı Ameliyatsız Masaj
- Boyun Ağrısı Masajı
- Boyun Sorunları Masajı
- Bel Ağrısı Masajı
- Eklem Ağrısı Masajı
- Masajla Ağrı Çözümü
- Omurga ve Sırt Ağrıları Masajı
 
 
Yılbim