Eklem Tedavileri
Eklem TedavileriEklem ağrısı çoğu zaman yakındığımız hastalıklardan bir tanesidir. Eklem ağrıları insanlar tarafından ilk zamanlarda farkedilmemekte, farkedilse bile umursanmamaktadır. Bu yüzden eklem ağrıları gittikçe artarak kişinin hayatını zorlaştırıcı bir hal alabilmektedir.

Eklem Ağrısı Nedir?


Eklem ağrısı, özellikle parmaklarımızda, ayağımızın topuklarında meydana gelmekle birlikte vücudun eklem olan her yerinde gözlenebilir. Çoğu zaman bu ağrılar kişi için rahatsız edici olmasada vücudun belirli yerlerinde oluşan bu ağrılar kişiyi rahatsız edici düzeye kadar seyredebilir. Bunun önüne geçmek için erken teşhis çok önemlidir.

Eklem Ağrısının Tedavi Yöntemleri Nelerdir?


Eklem ağrılarındaki belirtileri yaşıyor iseniz doktorunuza danışarak tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Doktorunuz, ilk muayene sürecinde eklem ağrısının yerini dikkatlice tespit, eklemlerin hareketlerini kontrol edecektir. Daha sonra uygulanacak kan tahlilleri ile vücudunuzda bulunan kan hücrelerinin sayısı doktorunuz tarafından kontrol edilmek istenebilir. Eklem ağrısını tedavi etmek için çeşitli yöntemlerde vardır. Bunlar;

Akupunktur Tedavisi :
Genellikle bu tedavi yönteminde 2 farklı yöntem uygulanmaktadır. Geleneksel akupunktur ve şok akupunktur tedavileri. Bu yöntemlerle oluşan eklem ağrıları önlenmeye çalışılmaktadır.
Kaplıca Tedavisi: Kaplıcalar, içinde bulunan ısı ve mineral suların verdiği etkinin yanı sıra oluşan basıncın etkisiyle belli bir süre uygulanan kaplıca tedavisi eklem ağrılarına iyi gelmektedir.
Masaj Tedavisi: Belirli masaj teknikleri ile de eklem ağrıları tedavi edilebilmektedir.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Sakarya'da Masajla Boyun Ağrısı Tedavisi
- Fizik ve Rehabilitasyon Merkezi
- Fıtık Nedir?
- Fıtık Neden Oluşur?
- Bel ve Boyun Rahatsızlıkları
- Eklem Rahatsızlığı
- Omurga Sağlığı ve Sırt Ağrıları
- Yumuşak Doku Rahatsızlıkları
- Bel Ağrısı Tedavisi
- Stresten Sizde Kurtulun!
- Bel ve Boyun Masaj Tedavisi
- Eklem Ağrı Masaj Tedavisi
- Ameliyatsız Boyun ve Bel Ağrısı Tedavisi
- Bel Ağrısı Ameliyatsız Tedavisi
- Boyun Ağrısı Masaj Tedavisi
- Boyun Sorunları Ameliyatsız Tedavi
- Bel Ağrısı Masaj Tedavisi
- Ameliyatsız Ağrı Tedavisi
- Masajla Ağrı Tedavisi
- Omurga ve Sırt Ağrıları Masajla Tedavi
 
 
Yılbim