Bel Fıtığı Masaj Tedavisi
Bel Fıtığı Masaj TedavisiHastaların çoğunda bel ağrısı mevcuttur. Bu bel fıtığının başlangıç dönemi belirtisidir. Öne eğilmek, uzun süre oturmak ve hareketsiz ayakta kalmakla ağrılar artar. Bel fıtığı olan hastalar beldeki ağrıdan çok, kalça ve bacağa vuran ağrıdan şikayet ederler. Tutulan sinir köküne bağlı bacak yanında veya uylukta karıncalanma ve hissizlik gelişebilir. Yürürken ayağın birbirine dolanması, takılması, bileğin içe dönmesi şeklinde güçsüzlükler yaşanabilir. Müdahele edilmediği taktirde, ileri evrelerde idrar kaçırma veya idrar yapamama, bacak arasının hissedilememesi şikayetleri ortaya çıkabilir.

Yetişkinlerde %80 lik bir kısım hayatlarında en az bir kere bel ağrısı atağı geçirirler. Bel ağrılarının başlangıç seviyesindeki durumlarda masaj ile tedavisi % 95-98 inde dört beş seansta iyileşme görülmektedir. Seviyelere göre belli noktalara ve bütün beden odaklı masajlar ile ağrıyan bölgelerdeki sinir ve kas sıkışmaları açılır. Daha ilk seansta iyi sonuçlara ulaşılmış örneklerimiz mevcuttur.

Hastalar hareketsizliğin zararlı etkilerinden korunmak için, hergün düzenli egzersiz yapmalıdır. Yürüme, bel ve boyun egzersizleri önerilir.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Sakarya'da Masajla Fıtık Tedavisi
- Fizik ve Rehabilitasyon Merkezi
- Fıtık Nedir?
- Fıtık Neden Oluşur?
- Bel ve Fıtık Rahatsızlıkları
- Eklem Rahatsızlığı
- Omurga Sağlığı ve Sırt Ağrıları
- Yumuşak Doku Rahatsızlıkları
- Bel Fıtığı Tedavisi
- Stresten Sizde Kurtulun!
- Bel ve Boyun Fıtığı Masaj Tedavisi
- Eklem Ağrı Masaj Tedavisi
- Ameliyatsız Boyun ve Bel Fıtığı Tedavisi
- Bel Fıtığı Ameliyatsız Tedavisi
- Boyun Fıtığı Masaj Tedavisi
- Boyun Fıtığı Ameliyatsız Tedavi
- Ameliyatsız Fıtık Tedavisi
- Eklem Tedavileri
- Masajla Fıtık Tedavisi
- Omurga ve Sırt Ağrıları Masajla Tedavi
 
 
Yılbim