Bel Ağrısı Masaj Tedavisi
Bel Ağrısı Masaj TedavisiHastaların çoğunda bel ağrısı mevcuttur. Bu bel ağrısının başlangıç dönemi belirtisidir. Öne eğilmek, uzun süre oturmak ve hareketsiz ayakta kalmakla ağrılar artar. Bel ağrısı olan hastalar beldeki ağrıdan çok, kalça ve bacağa vuran ağrıdan şikayet ederler. Tutulan sinir köküne bağlı bacak yanında veya uylukta karıncalanma ve hissizlik gelişebilir. Yürürken ayağın birbirine dolanması, takılması, bileğin içe dönmesi şeklinde güçsüzlükler yaşanabilir. Müdahele edilmediği taktirde, ileri evrelerde idrar kaçırma veya idrar yapamama, bacak arasının hissedilememesi şikayetleri ortaya çıkabilir.

Yetişkinlerde %80 lik bir kısım hayatlarında en az bir kere bel ağrısı atağı geçirirler. Bel ağrılarının başlangıç seviyesindeki durumlarda masaj ile tedavisi % 95-98 inde dört beş seansta iyileşme görülmektedir. Seviyelere göre belli noktalara ve bütün beden odaklı masajlar ile ağrıyan bölgelerdeki sinir ve kas sıkışmaları açılır. Daha ilk seansta iyi sonuçlara ulaşılmış örneklerimiz mevcuttur.

Hastalar hareketsizliğin zararlı etkilerinden korunmak için, hergün düzenli egzersiz yapmalıdır. Yürüme, bel ve boyun egzersizleri önerilir.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Sakarya'da Masajla Boyun Ağrısı Tedavisi
- Fizik ve Rehabilitasyon Merkezi
- Fıtık Nedir?
- Fıtık Neden Oluşur?
- Bel ve Boyun Rahatsızlıkları
- Eklem Rahatsızlığı
- Omurga Sağlığı ve Sırt Ağrıları
- Yumuşak Doku Rahatsızlıkları
- Bel Ağrısı Tedavisi
- Stresten Sizde Kurtulun!
- Bel ve Boyun Masaj Tedavisi
- Eklem Ağrı Masaj Tedavisi
- Ameliyatsız Boyun ve Bel Ağrısı Tedavisi
- Bel Ağrısı Ameliyatsız Tedavisi
- Boyun Ağrısı Masaj Tedavisi
- Boyun Sorunları Ameliyatsız Tedavi
- Ameliyatsız Ağrı Tedavisi
- Eklem Tedavileri
- Masajla Ağrı Tedavisi
- Omurga ve Sırt Ağrıları Masajla Tedavi
 
 
Yılbim