Ameliyatsız Fıtık Tedavisi
Ameliyatsız Fıtık TedavisiModern tıp dünyası fıtığa karşı pek çok tedavi seçeneği sunuyor. Günümüzde girişimsel yöntemler ve fizik tedavi sayesinde hastalar, ameliyata gerek kalmadan tedavi edilebiliyor.

1980'lerde dünyada bel ve boyun fıtığı teşhisi konulan hastaların yüzde 46'sı ameliyat edilirken, fizik tedavi ve hayatın bir parçası haline getirilen egzersizlerle bu oran günümüzde, yüzde 3'lere kadar düşmüştür.

Ameliyatlarda çok başarılı sonuçlar elde edilse de kimi zaman ciddi komplikasyonlar oluşabiliyor. Bu nedenle uzmanlar, fıtık tedavisinde, mümkün olduğu kadar ameliyattan kaçınılmasını öneriyor. Ancak bazı durumlarda ameliyat kaçınılmaz oluyor. Bel fıtığı ani gelişebildiği gibi, uzun bir zaman dilimi içerisinde de ortaya çıkabiliyor.
İlk önlem olarak uzmanlar, ilaç tedavisi ve yatak istirahatini öneriyor. Şikayetin oluştuğu ilk 24-48 saat içinde bölgeye soğuk veya sıcak uygulamak; ödem, kas spazmı ve ağrıyı azaltması açısından yararlı olabiliyor. Fizik tedavi ve rehabilitasyon yöntemleriyle de ağrı azaltılabiliyor, kas spazmı ortadan kaldırılabiliyor ve vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olunuyor. Bu yöntemlerden sonuç alınamadığında ise epidural enjeksiyon, önemli yarar sağlayabiliyor.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Sakarya'da Masajla Fıtık Tedavisi
- Fizik ve Rehabilitasyon Merkezi
- Fıtık Nedir?
- Fıtık Neden Oluşur?
- Bel ve Fıtık Rahatsızlıkları
- Eklem Rahatsızlığı
- Omurga Sağlığı ve Sırt Ağrıları
- Yumuşak Doku Rahatsızlıkları
- Bel Fıtığı Tedavisi
- Stresten Sizde Kurtulun!
- Bel ve Boyun Fıtığı Masaj Tedavisi
- Eklem Ağrı Masaj Tedavisi
- Ameliyatsız Boyun ve Bel Fıtığı Tedavisi
- Bel Fıtığı Ameliyatsız Tedavisi
- Boyun Fıtığı Masaj Tedavisi
- Boyun Fıtığı Ameliyatsız Tedavi
- Bel Fıtığı Masaj Tedavisi
- Eklem Tedavileri
- Masajla Fıtık Tedavisi
- Omurga ve Sırt Ağrıları Masajla Tedavi
 
 
Yılbim