Ameliyatsız Ağrı Tedavisi
Ameliyatsız Ağrı TedavisiModern tıp dünyası ağrıya karşı pek çok tedavi seçeneği sunuyor. Günümüzde girişimsel yöntemler ve fizik tedavi sayesinde hastalar, ameliyata gerek kalmadan tedavi edilebiliyor.

1980'lerde dünyada bel ve boyun ağrısı teşhisi konulan hastaların yüzde 46'sı ameliyat edilirken, fizik tedavi ve hayatın bir parçası haline getirilen egzersizlerle bu oran günümüzde, yüzde 3'lere kadar düşmüştür.

Ameliyatlarda çok başarılı sonuçlar elde edilse de kimi zaman ciddi komplikasyonlar oluşabiliyor. Bu nedenle uzmanlar, ağrı tedavisinde, mümkün olduğu kadar ameliyattan kaçınılmasını öneriyor. Ancak bazı durumlarda ameliyat kaçınılmaz oluyor. Bel ağrısı ani gelişebildiği gibi, uzun bir zaman dilimi içerisinde de ortaya çıkabiliyor.
İlk önlem olarak uzmanlar, ilaç tedavisi ve yatak istirahatini öneriyor. Şikayetin oluştuğu ilk 24-48 saat içinde bölgeye soğuk veya sıcak uygulamak; ödem, kas spazmı ve ağrıyı azaltması açısından yararlı olabiliyor. Fizik tedavi ve rehabilitasyon yöntemleriyle de ağrı azaltılabiliyor, kas spazmı ortadan kaldırılabiliyor ve vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olunuyor. Bu yöntemlerden sonuç alınamadığında ise epidural enjeksiyon, önemli yarar sağlayabiliyor.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Sakarya'da Masajla Boyun Ağrısı Tedavisi
- Fizik ve Rehabilitasyon Merkezi
- Fıtık Nedir?
- Fıtık Neden Oluşur?
- Bel ve Boyun Rahatsızlıkları
- Eklem Rahatsızlığı
- Omurga Sağlığı ve Sırt Ağrıları
- Yumuşak Doku Rahatsızlıkları
- Bel Ağrısı Tedavisi
- Stresten Sizde Kurtulun!
- Bel ve Boyun Masaj Tedavisi
- Eklem Ağrı Masaj Tedavisi
- Ameliyatsız Boyun ve Bel Ağrısı Tedavisi
- Bel Ağrısı Ameliyatsız Tedavisi
- Boyun Ağrısı Masaj Tedavisi
- Boyun Sorunları Ameliyatsız Tedavi
- Bel Ağrısı Masaj Tedavisi
- Eklem Tedavileri
- Masajla Ağrı Tedavisi
- Omurga ve Sırt Ağrıları Masajla Tedavi
 
 
Yılbim