Ameliyatsız Boyun ve Bel Fıtığı Tedavisi
Ameliyatsız Boyun ve Bel Fıtığı Tedavisi

Bel ve boyun fıtıkları günümüzde en sık görülen rahatsızlıkların başında yer alıyor. Öyle ki her 100 kişiden 80’i bel ağrısından şikayet ederken 5’inde de bel fıtığına rastlanıyor. Yine her 3 kişiden biri boyun ağrısından şikayetçi. Özellikle 30'lu yaşlardan sonra bel ve boyun şikayetlerinde ciddi bir artış gözleniyor. Bel ve boyun fıtıklarının oluşmasında genetik yatkınlığın da önemli bir rol oynadığı kabul görmektedir. Bazı kişilerin kemik yapısı, adalesi ve yumuşak dokuları özellikle bel ve boyun fıtığı riskine açıktır.

Bel ve Boyun fıtıklarında tedavinin amacı, ağrıyı ve kas spazmını azaltmak, hasar gören kısmı koruyarak iyileşmesini hızlandırmak, kas kuvvetini ve hareket açıklarını yeniden arttırarak günlük yaşam aktivitelerinde fonksiyonu normal hale getirmektir. Bu amaçla istirahatten, ilaç tedavilerine, fizik tedavi uygulamaları ve egzersizlerden, çeşitli cerrahi uygulamalara kadar çok çeşitli yöntemler uygulana gelmiştir.

Bel ve boyun fıtığı hastaları genellikle ameliyattan yada ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonlardan korkarlar. Ameliyatsız çözüm önerilerine sıcak bakarlar. Ancak burada seçici davranmaları gerekmektedir.

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Sakarya'da Masajla Fıtık Tedavisi
- Fizik ve Rehabilitasyon Merkezi
- Fıtık Nedir?
- Fıtık Neden Oluşur?
- Bel ve Fıtık Rahatsızlıkları
- Eklem Rahatsızlığı
- Omurga Sağlığı ve Sırt Ağrıları
- Yumuşak Doku Rahatsızlıkları
- Bel Fıtığı Tedavisi
- Stresten Sizde Kurtulun!
- Bel ve Boyun Fıtığı Masaj Tedavisi
- Eklem Ağrı Masaj Tedavisi
- Bel Fıtığı Ameliyatsız Tedavisi
- Boyun Fıtığı Masaj Tedavisi
- Boyun Fıtığı Ameliyatsız Tedavi
- Bel Fıtığı Masaj Tedavisi
- Ameliyatsız Fıtık Tedavisi
- Eklem Tedavileri
- Masajla Fıtık Tedavisi
- Omurga ve Sırt Ağrıları Masajla Tedavi
 
 
Yılbim