Ameliyatsız Boyun ve Bel Ağrısı Tedavisi
Ameliyatsız Boyun ve Bel Ağrısı Tedavisi

Bel ve boyun ağrıları günümüzde en sık görülen rahatsızlıkların başında yer alıyor. Öyle ki her 100 kişiden 80’i bel ağrısından şikayet ederken 5’inde de bel ağrısına rastlanıyor. Yine her 3 kişiden biri boyun ağrısından şikayetçi. Özellikle 30'lu yaşlardan sonra bel ve boyun şikayetlerinde ciddi bir artış gözleniyor. Bel ve boyun ağrılarının  oluşmasında genetik yatkınlığın da önemli bir rol oynadığı kabul görmektedir. Bazı kişilerin kemik yapısı, adalesi ve yumuşak dokuları özellikle bel ve boyun ağrısı riskine açıktır.

Bel ve Boyun ağrılarında tedavinin amacı, ağrıyı ve kas spazmını azaltmak, hasar gören kısmı koruyarak iyileşmesini hızlandırmak, kas kuvvetini ve hareket açıklarını yeniden arttırarak günlük yaşam aktivitelerinde fonksiyonu normal hale getirmektir. Bu amaçla istirahatten, ilaç tedavilerine, fizik tedavi uygulamaları ve egzersizlerden, çeşitli cerrahi uygulamalara kadar çok çeşitli yöntemler uygulana gelmiştir.

Bel ve boyun ağrısı hastaları genellikle ameliyattan yada ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonlardan korkarlar. Ameliyatsız çözüm önerilerine sıcak bakarlar. Ancak burada seçici davranmaları gerekmektedir.

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Sakarya'da Masajla Boyun Ağrısı Tedavisi
- Fizik ve Rehabilitasyon Merkezi
- Fıtık Nedir?
- Fıtık Neden Oluşur?
- Bel ve Boyun Rahatsızlıkları
- Eklem Rahatsızlığı
- Omurga Sağlığı ve Sırt Ağrıları
- Yumuşak Doku Rahatsızlıkları
- Bel Ağrısı Tedavisi
- Stresten Sizde Kurtulun!
- Bel ve Boyun Masaj Tedavisi
- Eklem Ağrı Masaj Tedavisi
- Bel Ağrısı Ameliyatsız Tedavisi
- Boyun Ağrısı Masaj Tedavisi
- Boyun Sorunları Ameliyatsız Tedavi
- Bel Ağrısı Masaj Tedavisi
- Ameliyatsız Ağrı Tedavisi
- Eklem Tedavileri
- Masajla Ağrı Tedavisi
- Omurga ve Sırt Ağrıları Masajla Tedavi
 
 
Yılbim